Business, Lifestyle

Rozdanie nagród LGBT+ Diamonds Awards 2020

Najlepsi tęczowi sprzymierzeńcy w Polsce zostaną nagrodzeni LGBT+ Diamonds Awards już 9 grudnia 2020 r. O 19.00 rozpocznie się transmisja na żywo w wydarzeniu na Facebooku LGBT+ Diamonds Awards | Transmisja LIVE (w języku polskim i Polskim Języku Migowym) oraz na platformie internetowej lgbtdiamondsawards.pl. Wydarzenie poprowadzi Renata Kim. Finał konkursu odbędzie się po raz pierwszy w wersji online. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Rejestracji można dokonać na stronie www.lgbtdiamondsawards.pl

W programie:

  • Mowa inspirująca Przemka Staronia, zwycięzcy zeszłorocznej nagrody Ambasador Roku LGBT+ Diamonds Awards 2019.
  • Prezentacja nominowanych i przyznanie nagród w 6 kategoriach.
  • Debata „Czy biznes zauważa osoby LGBT+? Skuteczne sposoby wdrażania polityki inkluzywności w biznesie” z prof. Michałem Bilewiczem z Uniwersytetu Warszawskiego, Olą Kaczorek z Miłość nie Wyklucza i Kubą Piwowarem z Google Polska. 
  • Część artystyczna: wystąpienie chóru Voces Gaudi.
  • Do wygrania 5 pakietów rocznych Netflix w konkursie na Facebooku wydarzenia.

Od trzech lat w konkursie LGBT+ Diamonds Awards nagradzani są w Polsce pracodawcy, organizacje społeczne i indywidualne osoby, które w znaczący sposób wspierają osoby LGBT+ w sferze biznesowej tworzące m.in przyjazne dla różnorodności miejsca pracy.Do tej pory nagrodzeni zostali m.in. Wolontariat Równości, Przemek Staroń, Stowarzyszenie My Rodzice czy inicjatywa „Tęczowy piątek”.

Nagrody LGBT+ Diamonds 2020 zostaną przyznane w sześciu kategoriach

<!– wp:paragraph –>
<p>💎 Pracodawca roku wspierający osoby LGBT+</p>
<!– /wp:paragraph –>

<!– wp:paragraph –>
<p>💎 Pracownicza sieć LGBT+ roku</p>
<!– /wp:paragraph –>

<!– wp:paragraph –>
<p>💎 Ambasador/Ambasadorka osób LGBT+ w biznesie</p>
<!– /wp:paragraph –>

<!– wp:paragraph –>
<p>💎 Inicjatywa roku wspierająca osoby LGBT+</p>
<!– /wp:paragraph –>

<!– wp:paragraph –>
<p>💎 Partnerstwo roku (organizacja pozarządowa)</p>
<!– /wp:paragraph –>

<!– wp:paragraph –>
<p>💎 All Colours of Tech 2020</p>
<!– /wp:paragraph –>

Instytut Transgender Europe, monitorujący ochronę praw osób transpłciowych na świecie alarmuje: kryzys związany z pandemią stał się w dużej mierze pretekstem do wycofywania się z projektów antydyskryminacyjnych. To pokazuje, że podstawowe prawa człowieka schodzą na dalszy plan. W takich wyborach prawa społeczności LGBT+ z trudnością mogą być uznawać za priorytetowe. Dlatego LGBT+ Diamonds Awards, nagradzające inicjatywy wspierające osoby LGBT+ w środowisku biznesowym po raz pierwszy odbędzie się jako wydarzenie otwarte, dostępne dla wszystkich. Organizator konkursu, NatWest Polska, podkreśla jednocześnie, że politykę inkluzywności (włączania) osób LGBT+ należy zacząć wdrażać w przedsiębiorstwach każdej wielkości, od korporacji po małe firmy. – Otwarta kultura pracy, która aktywnie wspiera  osoby homoseksualne, biseksualne i transpłciowe powoduje, że  pracownicy LGBT+ są bardziej szczęśliwi i czują się bardziej komfortowo w miejscu pracy. Mogą być w pełni sobą, a to zwiększa ich kreatywność i otwartość, co bezpośrednio przekłada się na ich efektywność – mówi Blanka Rozbicka, prowadząca tęczową sieć pracowniczą w NatWest w Polsce.

Organizatorem wydarzenia jest NatWest Poland, brytyjski bank posiadający w Polsce centrum usług wspólnych, który zatrudnia blisko 1500 pracowników w Polsce i posiada między innymi tęczową sieć pracowniczą. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Rzecznik Praw Obywatelskich, Ambasada Brytyjska w Warszawie i Karta Różnorodności. Patronatu społecznego udzielili Fundacja Perspektywy, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Bęc Zmiana Tęczowy Białystok, Lambda Warszawa, Fundacja na rzecz Osób Transpłciowych Trans-Fuzja, My Rodzice, Fundacja Diversity Polska i Stowarzyszenie na Rzecz Osób LGBT Tolerado. Patronat merytoryczny sprawuje stowarzyszenie Miłość nie Wyklucza. Patroni medialni konkursu to Wyborcza.pl, My Company Polska, Replika i Queer.pl. 

Next Article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *